athletics 2023

Στο πλαισιο του εορτασμού της Πανελλήνιας ημέρας σχολικού αθλητισμού, με στόχο την ανάδειξη της σωματικής άσκησης και του αθλητισμού για την υγεία και ευημερία του ατόμου, το σχολειο μας επισκέφθηκε την Τεταρτη 18 Οκτωβριου τον αθλητικο πολυχώρο San Siro στο Κορωπί. Τα παιδιά επιδόθηκαν σε αθλητικές δραστηριότητες και απόλαυσαν μια μέρα χωρίς μαθήματα και πλούσια σε εμπειρίες.
Για τους μαθητές που παρέμειναν στο σχολείο, υπήρξε ξεχωριστό πρόγραμμα απασχόλησης με αθλητικές δράσεις αλλά και μουσικές διαδρομές….
Ευχαριστουμε θερμά τους γυμναστές του σχολείου μας κ. Νίκο Θωμά και Ζωή Λερούτσου για την άψογη διοργάνωση και τον συντονισμό των αθλητικών δραστηριοτήτων. Ευχαριστούμε το σύνολο των εκπαιδευτικών που συνόδευσαν τους μαθητές του σχολείου μας και υποστηρίζουν κάθε δράση που διοργανώνεται.